Arap dili en az 1.500 yıl öncesine (ve muhtemelen ondan öncesine) dayanmaktadır. Zengin tarihi, insanların Arapça dersi almayı tercih etmelerinin pek çok nedeninden sadece bir tanesidir. Dünya çapında 400 milyondan fazla Arapça konuşan kişinin olduğunu tahmin ediliyor! Özel Arapça dersi ile kısa sürede kendinize şaşıracak kadar Arapça öğrenebilirsiniz.

İnsanları bu eşsiz ve güzel dile çeken başka neler var? Arapça öğrenmek eğlencelidir çünkü başka hiçbir dilde kullanılmayan çok çeşitli sesler kullanır. Ek olarak, şaşırtıcı sayıda kelime Arapça’dan İngilizceye geçti. Örneğin, “Cebir”, “algoritma” ve “alkol” hepsi dilden türetilmiştir. Nihayetinde, Arapça dersleri almak istemenin kendi nedenlerin sana özel olacaktır, ancak bilmediğin dili öğrenmenin faydaları olabilir. Her yaştan öğrenci faydayı deneyimleyebilir. Arapça öğretmeniyle çalışmaya uygun. Özel Arapça dersi ile hedeflerinize çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Özel Arapça Dersi Almak İçin Birçok Neden Var!

Çocuğunuz için derslerle ilgileniyor musunuz veya bir yetişkin olarak Arapça konuşmayı mı öğrenmek istiyorsunuz? Her iki durumda da yüz yüze veya online Arapça dersleri dil potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Özel bir öğretmenin kişiselleştirilmiş rehberliği, sizin veya çocuğunuzun motive kalmasına yardımcı olur ve hedeflerinize mümkün olan en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. Her Arapça dersinde, konuşma becerileriniz üzerinde çalışabilecek ve sorularınızın gerçek zamanlı olarak yanıtlanmasını sağlayabileceksiniz.

Erken yaştan ileri yaşama kadar her zaman bir öğrenme yeri vardır. Eğitim Acentesi, dil becerilerinizi eğlenceli ve erişilebilir bir şekilde geliştirebilmeniz için alanında uzman öğretmenlerle benzersiz deneyim sunar. Yeni kelimeler ve deyimler öğrenmek, yanınızda doğru öğretmen varken bir arkadaşınızla görüntülü sohbet etmek kadar kolaydır.

Çocukların Arapça Öğrenmesinin Nedenleri

Arapça öğrenmek, çocuğunuz için ders dışı bir faaliyetten daha fazlasıdır. Daha çok zihinsel bir egzersiz gibi! İkinci bir dil öğrenen çocukların ana dillerini daha iyi anlamış oldukları görülmüştür. Ayrıca sınavlarda tek dilli olanlardan daha yüksek puan alırlar ve bu üniversiteye giriş sınavları için bile geçerlidir.

Eninde sonunda çocuğunuzu müzik derslerine kaydettirmeyi mi umuyorsunuz? İkinci bir dil öğrenen çocuklar için bir başka şaşırtıcı fayda, bir müzik aletinde ustalaşmayı çok daha kolay hale getirmesidir. Müzik genellikle kendi içinde bir dil olarak anılır ve beynin benzer kısımları her ikisi için de kullanılır!

Yetişkinler İçin Arapça Derslerinin Faydaları

Arapça 22 ülkenin resmi dili olduğundan, bir yetişkin olarak öğrenirken bazı değerli faydalar bulacaksınız. Çeviriden sağlık hizmetlerine kadar yeni ve heyecan verici kariyer fırsatları sizin için açılacaktır. Birçok işveren, iki dilli iş adaylarını tercih ediyor ve hatta bu tür beceriler için daha yüksek maaş teklif ediyor.

Ayrıca Suudi Arabistan, Dubai ve Abu Dabi gibi egzotik yerlere seyahat ederken Arap dünyasının her yerinde dili kullanacaksınız. Edebiyatı dahil Arap kültürü hakkında yeni bilgiler edineceksiniz. Kuran’ı veya “Binbir Gece” yi orijinal dillerinde okuduğunuzu hayal edin!

 

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun; Eğitim Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin!